Şirket Birleşme ve Satın Alma Danışmanlığı

Süreç danışmanlığı, şirket değerlemesi ve kurumsal finansman temellerinde oluşturduğumuz M&A danışmanlığı hizmetimiz ile müşterilerimizle yakın ilişkiler kurmakta, sahip olduğumuz geniş iş çevresi sayesinde müşterilerimizin taleplerine stratejik çözümler üretmekteyiz.Besfin’in misyonu kurumsal müşterilerine kaliteli finansal hizmetler sunmaktır. Şirket Birleşmeleri ve Satın Almaları (M&A) alanında müşteri odaklı ve bilimsel yaklaşımlarla iş ortaklarımıza süreç hazırlığı, yönetimi ve işlem sonrası entegrasyon konularında hizmet sunmaktayız. Dinamik ve deneyimli ekibimiz ile müşterilerimizin soru ve taleplerine yanıtlar bulurken, stratejik konulardaki danışmanlığımız ile kurumsal finans ve uzun vadeli planlama konularında destek olmaktayız.

Besfin, M&A sürecinde alıcı ya da satıcı tarafın danışmanı olarak sürecin müşterimiz adına yönetilmesi ve müşterimize potansiyel yatırımcı/ortak bulma, süreç, due diligince, finansal konular, şirket değerlemesi, alış/satış taktikleri ve stratejileri ile ilgili danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Süreç danışmanlığı hizmetlerimiz kapsamında stratejik uyum değerlendirmesi, hedef firma/potansiyel alıcılar analizi, kurumsal iletişimin yürütülmesi, değerleme yapılması, teklif değerlendirilmesi, müzakerelerin gerçekleştirilmesi, şirket birleşme veya satın alma işleminin gerçekleşmesi, süreç sonrası entegrasyon konularına odaklanılmaktadır.

Şirket değerlemesi hizmetimizle finans teorisinde kabul görmüş değerleme teknikleri ve uzman kadromuzun tecrübeleri ile farklı metodolojileri harmanlayarak objektif değerlemeler yapılmaktadır.

M&A kurumsal finansman danışmanlığı ile şirketlerin kaynak yaratma/bulma konularındaki sorularının cevaplanması, inorganik büyüme stratejilerinin değerlendirilmesi ve önerilmesi, uzun vadeli planlamada şirket değerinin önemi ve M&A opsiyonlarının değerlendirilmesine yönelik hazırlıklar üzerine danışmanlık yapılmaktadır.